НАПИСАТИ НАМ
11.6.2014

Склеювання доменів: робота з дублікатами та дзеркалами сайтів

Наталія Раскопа
Маркетолог в Promodo

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО

Перш ніж розглянути питання «склеювання доменів», визначимося з таким поняттям, як «дзеркала сайтів». У довідці «Яндекс»: "Дзеркалами вважаються сайти, що є повними або частковими копіями" (див. детальніше на сторінці допомоги). У той же час Google за замовчуванням розглядає домени з WWW і без WWW у вигляді двох окремих сайтів. Цього слід уникати. Наявність двох доменів-близнюків змушує їх змагатися в пошуковій видачі, що призводить до зниження ефективності виконаних заходів з просування ресурсу.

Під склеюваням доменів розуміють процес об'єднання декількох сайтів в індексній базі пошукових систем. Як варіант, це може бути просто визначення головного дзеркала ресурсу. При цьому основному домену передається контрольна вага і значення показників авторитетності (тИЦ, PR) від домену, що на нього посилається. Після склеювання в пошуку бере участь лише один із сайтів.

ЗАВДАННЯ, ЯКІ ВИРІШУЮТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ СКЛЕЮВАННЯ ДОМЕНІВ

Склеювання доменів необхідне при наступних обставинах:

 • Усунення дублікатів контенту. Наприклад, домени www.site.ru і site.ru являють собою один сайт, але фактично інтерпретуються пошуковими системами як різні об'єкти. У підсумку з'являється дубльований контент. Відомо, що сайти, які мають неунікальні документи (сторінки), погано ранжуються алгоритмами пошукових систем.
 • "Переїзд" на новий домен. Наприклад, є два сайти www.site.ru і www.site.com. При цьому припустимо, що доменне ім'я www.site.ru вибрано як найбільш актуальне. У такому випадку ресурс www.site.com необхідно "підклеїти" до основного (вибраному) домену. Це дозволить зберегти позиції сайту, трафік, авторитетність ресурсу і вагу існуючого посилального профілю. Докладніше - в рекомендаціях «Яндекс».
 • Фокусування трафіку і об'єднання показників авторитетності на одному ресурсі. У випадку, якщо є кілька сайтів-дзеркал, їх сумарні показники (трафік, авторитетність) можна зосередити на одному домені.

ПОШУК І УСУНЕННЯ ДУБЛІВ URL-АДРЕС НА ПРОЕКТІ

Кожна сторінка сайту, незалежно від того, статична вона чи генерується динамічно, повинна бути доступна тільки за однією унікальною URL-адресою. При цьому всі інші її варіації (генеруються CMS) повинні перенаправлятися на основну URL-адресу за допомогою 301-го редиректу. Так, наприклад, можна говорити про присутність дублів, якщо головна сторінка інтернет-ресурсу доступна за кількома URL-адресами: site.ru; site.ru/; site.ru/index.html; www.site.ru; www.site.ru/; www.site.ru/index.html та ін. Щоб виправити виявлену проблему, слід використовувати наступну логіку перенаправлень:

Сторінки виду

 • site.ua/cat/sub-cat (немає "/", відсутня www)
 • site.ua/cat/sub-cat/index.php (присутній index.php, відсутня www )
 • www.site.ua/cat/sub-cat/index.php (присутній index.php)
 • site.ua/cat/subbbbbbb-cat/index.php (відсутній www, помилка у назві розділу)
 • www.site.ua/cat/suuuuub-cat/index.php (помилка у назві розділу)

повинні автоматично перенаправляти відвідувача і роботів пошукових систем на сторінку www.site.ua/cat/sub-cat/. Для успішної реалізації позначених операцій, в наступних розділах розглянуті види переадресації та механізми їх використання.

ОСНОВНІ ВИДИ ПЕРЕАДРЕСАЦІЇ І ЗАВДАННЯ, ЩО ВОНИ ВИРІШУЮТЬ

Переадресація (перенаправлення, редирект) являє собою спосіб відправки користувачів і пошукових роботів з запитуваної URL-адреси на інший. Розглянемо кілька найбільш часто використовуваних редиректів:

 • 301-й («переміщено назавжди»). У більшості випадків, 301-й редирект є кращим методом для реалізації перенаправлення на веб-сайті. Він вказує, що сторінка була переміщена на постійній основі. При цьому даний редирект дуже вдало поєднується з пошуковою оптимізацією, оскільки дозволяє передати вагу посилань зі старою сторінки на нову.
 • 302-й («переміщено тимчасово»). Він не передає ваги посилань на переміщену сторінку. Найчастіше використовується, коли необхідно протестувати нову сторінку, але при цьому охоронити всі властивості і рівень ранжирування старого документа (сторінки).

Повний перелік перенаправлень див. на сторінці - http://ru.wikipedia.org/wiki/Список_кодов_состояния_HTTP

МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СКЛЕЮВАННЯ

Склейка доменів здійснюється двома методами:

 1. Налаштування серверного 301-го редиректу (redirection)
 2. Використання директиви «Host» у файлі robots.txt

Розглянемо перший метод. Щоб встановити 301-й редирект для сайтів, які розміщені на серверах Apache, потрібно внести відповідні зміни до конфігураційний файл сервера .htaccess.

ris1
Код 301-го редиректу (a - на домен без префікса www; b - на домен з www)

Крім наведеного прикладу, відомі й інші альтернативні варіанти реалізації даного завдання. Спосіб встановлення редиректа залежить від типу сервера, на якому розміщений сайт.

Другий метод полягає у використанні директиви «Host». Щоб склеїти дзеркала в пошуковій системі Яндекс, досить прописати директиву «Host» для кожного з них. При цьому встановлювати редирект необов'язково. Для файлу robots.txt існують певні правила синтаксису, порушувати які не рекомендується (Мал. 2).

ris2
Синтаксис рядків "Host" в robots.txt

АНАЛІЗ ДОМЕНУ НА ПРЕДМЕТ СКЛЕЮВАННЯ

Щоб перевірити ресурс на склеювання в пошуковій системі Google, можна вдатися до найбільш простого і доступного метода. Для цього слід скористатися оператором “info:” безпосередньо в рядку пошуку (див. мал.3). Якщо домени збігаються, то склеювання відсутнє і навпаки, якщо домени мають відмінності - це свідчить про явне склеювання.

У пошуковій системі Яндекс для виконання перевірки на склеювання достатньо скористатися функціоналом додавання нового сайту в сервісі Яндекс.Вебмастер. Для цього необхідно в рядок додавання URL ввести доменне ім'я досліджуваного сайту. Якщо після цього з'явиться повідомлення: "Зазначений вами сайт є неголовним дзеркалом сайту ...", значить, фактично присутнє склеювання.

ris3a
Оператор «info:» в ПС Google;
ris3b
Додавання URL, Яндекс.Вебмайстер

ВИСНОВКИ

Запропоновані способи аналізу і методи склеювання дозволяють коректно вирішувати завдання, перераховані в даному матеріалі. Редирект - швидкий і надійний спосіб склейки, але його цілком доречно використовувати в комплексі з директивою "Host". Важливо при цьому відстежувати, щоб обидва методи посилалися на одне і те ж дзеркало ресурсу.

В закладки

Захочете отримати юзабіліті-аудит і персональні рекомендації для свого інтернет-магазину — напишіть нам.

автор статтi

Наталія Раскопа
Маркетолог в Promodo

Обговоримо ваш проєкт?

Надіслати заявку
Ваше повідомлення відправлено
Наш менеджер зв‘яжеться з вами найближчим часом.
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз

ДОЛУЧАЙСЯ ДО
КОМАНДИ PROMODO ❤️

Надіслати заявку
Ваше повідомлення відправлено
Наш менеджер зв‘яжеться з вами найближчим часом.
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз