НАПИСАТИ НАМ
20
.
09
.
2024

Як просувати застосунки в ніші фешн напередодні високого сезону. Розбираємо дієві практики на прикладах

ASO
Mobile App Marketing
Дослідження ринку
ЗМІСТ

В Україні всі великі ритейлери мають власні застосунки. У цій статті Вікторія Лошак, ASO Manager в Promodo розкаже про ключові тренди, актуальні методики просування та приклади вдалих рішень. Це особливо важливо напередодні сезону розпродажів та зимових знижок, коли увага до категорії максимально велика. До того ж на ринок активно заходять конкуренти з Заходу та Сходу, а отже, є необхідність у цій конкуренції перемагати. 

Тренди у сфері fashion-шопінгу

Основні тренди fashion ecommerce на 2024 рік у світі: 

  1. Маркетплейси стають ключовими гравцями у фешн-ритейлі, пропонуючи легший вхід у онлайн-продажі завдяки готовій інфраструктурі та великій аудиторії.
  2. Персоналізація стає критичною стратегією для залучення клієнтів. Бренди, як Zara та ASOS, використовують дані покупців для індивідуальних рекомендацій, а також залучають користувачів через контент, створений клієнтами.
  3. Бренди все більше впроваджують стратегії продажу через різні канали: інтернет-магазини, мобільні додатки, фізичні точки та соціальні мережі. TikTok, Instagram та Pinterest допомагають брендам продавати продукти прямо на платформі. 
  4. Стійка мода стає популярнішою. Бренди впроваджують практики, що зменшують вплив на довкілля та захищають права працівників.
  5. Технології AR і віртуальні примірки стають все популярнішими. 

Серед цих трендів, більшість також є актуальними в Україні. Ось, на що радить звернути увагу команда Promodo українським гравцям ніші фешн: 

  1. Онлайн-шопінг. Пандемія COVID-19 та війна значно прискорила перехід покупців на онлайн-платформи. Покупки одягу та аксесуарів через інтернет-магазини стали дуже популярними, зокрема завдяки зручності порівняння цін, широкому асортименту та можливості доставлення додому.
  2. Соціальні мережі та маркетплейси. Instagram та Facebook стали важливими інструментами для просування та розвитку. Маркетплейси, зокрема Rozetka та Prom.ua, також  почали активно розвивати свої fashion-розділи.

  • Instagram — ефективний канал для візуального контенту, сторіс, Reels та співпраці з блогерами.
  • TikTok — популярна платформа серед молоді, де вірусні відео можуть значно підвищити впізнаваність бренду.
  • Facebook — попри падіння популярності серед молоді, залишається важливою платформою для таргетованої реклами та залучення аудиторії.

  1. Персоналізація. Споживачі дедалі більше цінують індивідуальний підхід. Бренди та магазини у відповідь пропонують персоналізовані рекомендації, добірки та навіть можливість створення унікальних виробів.
  2. Стійка мода. Все більше українців обирають одяг з екологічно чистих матеріалів, підтримують місцевих виробників та беруть участь у програмах переробки, що робить сталий розвиток важливим елементом для fashion-брендів. Свідоме споживання стає дедалі популярнішим, тому варто враховувати цю цінність у побудові стратегії розвитку.
  3. Омніканальність. Сучасний покупець очікує, що бренд подбає про безшовний досвід покупок як онлайн, так і офлайн. Тому бренди активно впроваджують Click&Collect, персоналізовані пропозиції та мультиканальні рішення.
  4. Вплив інфлюенсерів. Думка блогерів та лідерів думок відіграє значну роль у прийнятті рішень про покупку. Партнерства з інфлюенсерами є потужним інструментом для просування товарів у сфері моди.
Детальніше про тенденції, прогнози і цифри ринку мобільних FASHION-застосунків читайте у нашому дослідженні.

Ці тренди так чи інакше впливають на ринок застосунків, а отже їх варто враховувати у процесі розробки стратегії, рекламних кампаній та просуванні. 

Що чекає на ринок далі? Прогнози від команди Promodo

  • Очікуємо подальшого зростання частки онлайн-шопінгу у цій категорії. Ринок стане ще конкурентнішим, що вимагатиме від брендів постійного вдосконалення своїх продуктів та послуг.
  • Користувачі все частіше купуватимуть товари через смартфон, тому важливо розробляти зручні застосунки та адаптивні сайти під ці гаджети. 
  • У розрізі реклами високу ефективність продовжать показувати як креативи з певними товарними категоріями, так і з загальним закликом завантажити застосунок. У каналі ремаркетинг можна наслідувати лідерів ринку, які активно використовують персоналізовані динамічні оголошення, що також збільшує ймовірність конверсії.
До періоду розпродажів, що наближається, рекомендуємо завчасно підготувати різні формати креативів із сезонними знижками та збільшити бюджети на просування застосунку у різних каналах: Meta Ads, Google Ads, Apple Search Ads. Якщо подивитися на досвід американського ринку, то також можна спробувати надавати ранній доступ до сезонних розпродажів лояльній аудиторії. І цю пропозицію також варто відобразити на креативах.

Візуальне ASO = зростання коефіцієнта конверсії

Гравцям з цієї ніші варто приділяти особливо багато уваги візуальному ASO, адже це один з найголовніших факторів, який впливає на показник конверсії. Ваші скриншоти повинні ефективно та швидко розповідати про переваги застосунку та виділятися на тлі конкурентів.

Дизайн та елементи позиціювання для кожного застосунку відрізняються, але є кілька основних спільних рис:

  1. Скриншоти мають бути візуально привабливими, а зображення — високої якості. Це охоплює використання сучасних шрифтів, яскравих кольорів, динамічних макетів, професійних фотографій моделей та детальних зображень продуктів на цих банерах.
  2. Візуальні елементи слід регулярно оновлювати відповідно до сезону чи трендів, наприклад, перед Чорною п'ятницею або новорічними розпродажами.
  3. Щоб передати стиль та ідентичність бренду, варто підтримувати послідовне візуальне та текстове брендування. А також використовувати фото, де одяг, взуття та аксесуари демонструються в реальних умовах.
Специфіка ASO може відрізнятися залежно від конкретного ринку, і це також потрібно враховувати. Слід спиратися на перевірені ідеї, а нові креативи постійно тестувати. 

Деякі елементи, необхідні для ASO, можна і варто оптимізувати за допомогою A/B тестування. Ось основні компоненти, які варто перевірити:

  • Протестуйте різні варіанти відображення акцій, з урахуванням сезонних розпродажів і позиціювання бренду.
  • Досліджуйте, які індивідуальні пропозиції ефективні для вашого бренду. 
  • Проаналізуйте, наскільки функції «Список бажань» і «Відстеження» стимулюють користувачів повертатися до покупки у застосунку.
  • Тестуйте різні варіанти показу найпопулярніших товарів на скриншотах або в описах. 

In-App Events: додаткова функція, яку варто використовувати 

Окрім стандартного контенту в App Store і Google Play також можна залучати низку інших інструментів. Вони корисні для всіх застосунків, а особливо для тих, що працюють у сфері електронної комерції. Одним із них є In-App Events.

Події в застосунку (In-App Events) — це ефективний та відносно новий спосіб розказувати про свої акційні пропозиції та розширювати їхнє охоплення. Інструмент допомагає створювати ажіотаж навколо майбутніх розпродажів, залучати нових користувачів та стимулювати повторні покупки.

Інструмент відображається у маркетплейсах додатків App Store та Google Play Store. 

Подію, створену за допомогою In-App Events можна побачити:

  • Безпосередньо на сторінці застосунку. 
  • Якщо подія активна, то може відображатися в результатах пошуку поряд із назвою застосунку.
  • Apple може показувати події у вкладках «Сьогодні», «Ігри» або «Програми», що дає змогу користувачам швидко дізнатися про оновлення, а застосункам знайти нову аудиторію. 

У Google Play Store реклама In-App Events відображається також безпосередньо на сторінці застосунку. Окрім цього, Google Play може показувати події у вкладках або на головній сторінці Play Store як рекомендації для користувачів.

Приклади використання інструменту In-App Events: 

  • Повідомляти про знижки на певні категорії товарів. 
  • Анонсувати розпродаж з обмеженим терміном дії. 
  • Створити шумовий фон навколо нового випуску продукції. 
  • Інформувати про сезонні розпродажі, такі як Чорна п'ятниця, Halloween, Різдво тощо.

Основні переваги: 

  • Підвищення залученості користувачів: цікаві та актуальні події можуть спонукати користувачів частіше відкривати та використовувати ваш застосунок. 
  • Збільшення продажів: події в застосунку можуть допомогти вам просувати акції та пропозиції, що призведе до зростання конверсій та продажів. 
  • Зміцнення бренду: регулярне використання подій в застосунку може допомогти вам створити сильний бренд та налагодити зв'язок з вашою цільовою аудиторією. Важливо зазначити, що для ефективного використання подій в застосунку необхідно: створити цікавий та інформативний контент, регулярно публікувати нові пропозиції, відстежувати результати та вносити необхідні корективи. 

Наприклад, застосунок FARFETCH, який посідає п'яте місце в рейтингу по ключовому слову Shopping, включив події в застосунок, щоб висвітлити своє оновлення. 

In-App Events
In-App Events

Вони інформують користувачів, що відтепер за допомогою віртуальної примірки у них можна візуалізувати, як виглядатимуть на людині останні колекції від Prada, Valentino та Gucci.

Приклади візуалів у сторах від фешн-брендів 

Скриншоти у магазинах застосунків — така ж сама вітрина та вивіска, яка має викликати у потенційних клієнтів бажання зайти та зробити покупки. Адже користувачі їх можуть їх переглядати як органічно, так і з платної реклами. Якісні зображення повинні не лише презентувати функціонал застосунку, а й передавати унікальність пропозицій, викликаючи емоційний відгук. 

Важливо, щоб кожен скриншот розповідав коротку, але змістовну історію про можливості, які користувач отримає, завантаживши застосунок.

Скриншоти у магазинах застосунків
Банери у магазинах застосунків
Сезонні банери у магазинах застосунків
Тематичні банери у магазинах застосунків
Скриншот у магазинах застосунків

А тепер пропонуємо розглянути саме підходи, якими послуговуються фешн-бренди, коли створюють та розміщують банери до застосунків у сторах. Для аналізу обрали нещодавні приклади від Answear, INTERTOP, MODIVO.

Answear

Застосунок використовує банери на різних мовах, залежно від локалізації користувачів у App Store. Зображають функціонал застосунку на банерах з простою, але влучною УТП. Також чергування екранів на банерах не виглядає монотонним, а навпаки — привертає увагу. 

Скриншоти у магазинах застосунків 1
Скриншоти у магазинах застосунків 2

У Google Play банери інформують користувачів про літні знижки.

Скриншоти у магазинах застосунків 3

INTERTOP 

Команда бренду пропрацювали банери на різних мовах, залежно від локалі в App Store. Також створила персоналізовані варіанти для української мови/локалі з урахуванням патріотичних символік та з закликом на підтримку ЗСУ.  

Скриншоти у магазинах застосунків, INTERTOP

Фон на банерах зробили однотипним, а увагу закцентували на функціональності застосунку та знижці за перше замовлення. 

INTERTOP скриншоти

MODIVO

Команда також запровадила локалізацію й додала стильні зображення моделей на фоні з екранами функціоналу.

Скриншоти у магазинах застосунків 4
Скриншоти у магазинах застосунків 5

Для локалі англійської мови використали інший концепт стилістики банерів. Обрали чіткіші зображення самого функціоналу, але не забули про акцентні фотографії. 

Скриншоти у магазинах застосунків, локалі
Скриншоти у магазинах застосунків, локалі 2

Висновки

Успішне просування фешн-застосунків напередодні високого сезону потребує комплексного підходу. Важливо адаптувати стратегії відповідно до сучасних трендів, використовувати різні канали для залучення нових користувачів, впроваджувати персоналізацію та максимально ефективно використовувати можливості візуального ASO. Постійне тестування та оптимізація допоможуть брендам виділитися на конкурентному ринку моди, забезпечивши стійкий ріст продажів і лояльність аудиторії.

Підпишіться
на розсилку
Дякуємо за підписку!
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз
В закладки

Захочете отримати юзабіліті-аудит і персональні рекомендації для свого інтернет-магазину — напишіть нам.

Обговоримо ваш проєкт?
Надіслати заявку
Ваше повідомлення відправлено
Наш менеджер зв‘яжеться з вами найближчим часом.
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз
ДОЛУЧАЙСЯ ДО КОМАНДИ PROMODO ❤️
Надіслати заявку
Ваша заявка відправлена
Наші рекрутери звʼяжуться з вами найближчим часом!
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз