Навіщо це все

Розробка стратегії — складний і багатогранний процес, який передбачає вивчення можливих напрямів розвитку бізнесу, вибір ринків, методів конкуренції, залучення ресурсів, способів просування товарів. У сучасному бізнесі створення стратегії — обов’язкова умова для успішної діяльності підприємства. Більш того, створення стратегії — більше не етап управління, це безперервний процес.

Наша філософія

Часто слово "стратегія" використовують як модний бізнес-елемент, щось, чим можна похвалитися в діловому суспільстві. Для нас же стратегія — дієвий інструмент, який відповідає на три ключові питання:

• Що ми робимо?
• Навіщо ми це робимо?
• Як ми досягаємо нашої мети?

21 століття дарує нам безліч невизначеностей, як у бізнесі, так і у зовнішньому середовищі. Основне завдання стратегічного планування — розкласти невизначеність на цілі та завдання, формалізувати стратегію та сфокусувати команду на досягнення поставлених показників у мінімальні терміни з максимальною ефективністю.

Наш Досвід  

Працюючи з 2004 року в digital-маркетингу, ми зустрічали безліч прикладів успішних і не цілком бізнес-моделей, стратегій лідерства та хибних бізнес-рішень. За цей час ми отримали колосальний досвід та експертизу в аналітиці даних, інструментах просування бренду online, провели сотні тисяч годин консультацій.

З нами виросли та продовжують роботу лідери ринку. Кейси їхнього успіху цитують глянцеві журнали. На наших клієнтів рівняються, а капіталізація деяких із них вимірюється мільярдами доларів. Наша команда має унікальні знання з розвитку online-бізнесу, і ми з радістю разом з вами розробимо ще одну стратегію лідерства, яка допоможе вам реалізувати професійні амбіції, створити робочі місця, увійти в історію розвитку України, Європи та світу.

Як це працює

01

Digital-стратегія та консалтинг (Digital Strategy & Consulting)

Розробляємо довгостроковий план маркетингових активностей у digital-середовищі, заснований на поточній зовнішній ринковій ситуації та активності конкурентів.

Формування digital-стратегії може включати:
• Формулювання мети, термінів, та показників розвитку бізнесу в online.
• Аудит та аналітика поточних рекламних інструментів та KPI.
• Аудит та аналітика основних маркетинг-показників.
• Аналіз структури команди та основних процесів, що працюють на досягнення поставлених завдань.
• Аудит та аналіз фінансових показників, ключових метрик бізнесу.
• Розробку Performance та медіастратегії бізнесу з основними етапами робіт.
02

Маркетингова Стратегія (Marketing Strategy)

Розробка маркетингової стратегії розвитку компанії. Формування візії та місії акціонерами компанії, цілей бізнесу у перспективі на 3-5 років. Занурення у бізнес-середовище, вивчення поточних бізнес-показників, вивчення портрета споживача. Аналітика отриманих даних та подальша розробка позиціювання компанії, функціональної та креативної платформи, медіастратегія 360.
03

Аналіз споживача (Customer analysis)

Проведення глибинних інтерв'ю, виявлення інсайтів, прихованих мотивів та мотивації серед потенційних клієнтів купувати той чи інший продукт.

Дані інтерв'ю дозволяють здобути інформацію, яку не можна отримати, ставлячи прямі запитання респондентам: що є драйвером покупки, болем та бар'єром. Ці дані використовуються для розробки позиціювання бренду, яке якісно відбудовує продукт у свідомості клієнтів. 

Щоб провести клієнтську аналітику, обов'язковим етапом ми проводимо кількісне дослідження для збору інформації про споживачів. Дані цих досліджень дають нам відповіді на життєво важливі питання для подальшого розвитку бізнесу: 
•‎ Обсяг ринкових сегментів та їх основні характеристики;
•‎ Дані про портрет споживача, опис рольових моделей;
•‎ Перелік конкурентів у свідомості споживачів та розуміння, з ким ми конкуруємо за частку та ринок;
•‎ Показники рівня задоволеності нашими рішеннями серед ЦА та точки росту.
04

Аналітика ринку/сегменту бізнесу (Market analysis)

Збір, аналіз та інтерпретація інформації про бренд, ринок або нішу на базі кабінетних досліджень, даних з міжнародних панелей, а також власних первинних досліджень.

Мінливі умови бізнес-діяльності вимагають постійного аналізу ринку, а потужна конкуренція змушує шукати нові рішення з розвитку. Якщо бізнес не масштабується, то незабаром зникне з ринку, оскільки поступиться компаніям, які більш ефективно просувають свій продукт.

Компанії, які бажають не тільки «залишатися на плаву», а й займати провідні позиції, повинні покладатися на детальний план. Необхідно чітко знати, які завдання поставлено та які стратегічні рішення вживаються для їх досягнення. Іншими словами — для успішного розвитку та зростання бізнес потребує стратегії.

Розробка стратегії та аналіз ринку — чому це необхідно

За даними Гарвардської школи бізнесу, щороку у світі запускається 30 000 нових продуктів. Більшість із них провалюється. Причин може бути кілька:

 • пропозиція не відповідає потребам ринку;
 • продукт надійшов у продаж із неправильним позиціюванням та просуванням;
 • невірно сформовано потенційну ЦА.

Розробка маркетингової стратегії дозволяє уникнути цих помилок. Це довгостроковий план розвитку продукту, його головна ціль — збільшення обсягу замовлень. Це основний документ бренду, він стає частиною політики компанії. У нього закладається положення продукту на ринку, оцінка необхідних ресурсів для зростання, аналіз перспектив розвитку. Усе це призводить до збільшення потоку клієнтів та кількості замовлень.

У сучасній бізнес-діяльності стратегія давно перестала бути підготовчим етапом та перетворилася на безперервний процес. Вона є обов'язковою умовою для ефективної роботи бізнесу.

Практичне застосування стратегії

Стратегія — це інструмент, що має сформовані питання. Вони дають змогу розкласти план розвитку на конкретні цілі та завдання:

 1. Що ми робимо?
 2. Яка наша мета?
 3. Як ми досягаємо мети?

Відповіді на питання дають команді можливість за допомогою чітких кроків досягти максимальних показників за мінімальний час.

Стратегічне планування складається з чотирьох етапів. При виконанні цих кроків можна багаторазово підвищити ефективність роботи бізнесу.

Digital-стратегія та консалтинг 

На основі даних аналізу ринкових можливостей та діяльності конкурентів розробляється план маркетингових заходів у цифровому середовищі на довгостроковий термін. У digital-стратегію закладаються наступні етапи:

 • аудит методик просування, аналітика фінансових та інших ключових показників;
 • формулювання мети, побудова реалістичної бізнес-моделі, з конкретним KPI та термінами досягнення результатів;
 • створення функціональної структури команди для раціонального розподілення ресурсів та ефективного виконання завдань;
 • розробка шляхів до зростання продажів (Performance) та стратегії просування в медіа з покроковим планом.

У digital-середовище входить все, пов'язане з онлайном: сайти, соціальні мережі, мобільні додатки та інші канали, які вже працюють або ще навіть не з'явилися.

Маркетингова стратегія та аналітика ринку/сегмента бізнесу

Маркетологи формують бачення та місії підприємства, цілей компанії в перспективі на 3–5 років. Експерти занурюються в бізнес-середовище, вивчають поточні показники, портрет споживача, проводять аналіз ринку. Дослідження про бренд, ринок або нішу дає змогу визначити співвідношення можливостей компанії та ринку збуту.

Аналіз цільової аудиторії

Клієнтська аналітика починається з кількісного дослідження, в рамках якого збирається інформація від реальних споживачів. Дані відповідають на важливі питання, що впливають на подальший розвиток підприємства:

 1. Рольові моделі та портрет потенційного споживача.
 2. Головні характеристики ринкового сегмента, його обсяг.

Також проводиться виявлення основних конкурентів в підсвідомості клієнта, визначення основних гравців у сегменті та на ринку.

Оцінювання рівня задоволеності продуктом серед клієнтів.

На основі глибинних інтерв'ю та інсайтів визначається, що є драйверами та бар'єрами споживання, які існують больові точки у цільової аудиторії. На цьому ґрунтується позиціювання компанії, методи відбудування продукту в уявленні споживачів.

Досвід Promodo в розробці маркетингових стратегій

Наша команда працює в digital-маркетингу з 2004 року. Ми спостерігали приклади дієвих та провальних бізнес-моделей. Бачили ефективні стратегії лідерства та помилкові рішення. Ми маємо колосальний досвід та стали експертами в маркетинговому аналізі ринку, просуванні в digital-середовищі. Тисячі проведених консультацій допомогли нашим клієнтам стати лідерами ніші, сегмента, ринку.

Разом з Promodo розвинулися та продовжують працювати провідні бренди. Ринкова ціна компаній наших клієнтів досягає мільярдів доларів. На наших клієнтів орієнтуються конкуренти, їх цитати з’являються у виданнях. Ми володіємо унікальними знаннями з розвитку та просування підприємств online. Разом з вами ми розробимо реалістичну бізнес-стратегію, що реалізує ваші професійні амбіції та принесе високу дохідність. Неухильне дотримання чіткого плану допоможе стати частиною історії розвитку України, Європи та світу.