НАПИСАТИ НАМ
22
.
10
.
2019

Товарні фільтри для великого eCommerce

ЗМІСТ

75% онлайн-користувачів залишають сайт, якщо не знайшли потрібний товар протягом 15 секунд, тому система фільтрів - один з ключових чинників в онлайн-торгівлі, який може вплинути на ефективність та продуктивність інтернет-магазину.

У маркетплейсах з великою кількістю SKU хороша система фільтрації може вивести призначений для користувача досвід, продажу та SEO-оптимізацію на абсолютно новий рівень.

Розглядаємо найбільш вдалі з точки зору UX підходи до фільтрації товарів, які можна взяти на озброєння.

Що таке фільтри пошуку в інтернет-магазині

Фільтри пошуку - це певний механізм на сайті, який допомагає користувачеві обрати товар, який відповідає його уподобанням. Зазвичай вони розташовані в лівому сайдбарі, рідше - вгорі

filtri_poiska_1

Розгалужена система фільтрів - необхідний елемент структури будь-якого великого інтернет-магазину. Відштовхуючись від типів товарів, потрібно створювати і опрацьовувати фільтри, які покриють всі можливі пошукові запити користувачів. Наприклад: фільтри за кольором, розміром, ціною, рейтингу бренду та інші.

rasshirenniy_filtr_2

Впровадження системи фільтрації товарів може підвищити коефіцієнт конверсії інтернет-магазина на 26%.

Відсоток інтернет-магазинів з хорошою системою пошукових фільтрів, вкрай малий. Впровадження релевантної розгалуженої системи фільтрів - відмінний шанс виділитися на тлі конкурентів і забезпечити максимальну зручність для користувачів.

Наявність фільтрів також допомагає в пошуковій оптимізації. Якщо користувачі зможуть легко і швидко переміщатися по вашому сайту за допомогою фільтрів, Google помітить це і підвищить його позиції в пошуковій видачі. Як результат, нові користувачі з більшою ймовірністю помітять ваш інтернет-магазин і відвідають його.

Одним з основних переваг використання системи сортування товарів є те, що фільтри дають користувачам можливість побачити тільки ті товари, які збігаються з його особистими уподобаннями (певний розмір, модель або бренд).

Якщо у вашому інтернет-магазині не так багато товарів, ви можете впровадити тільки базові фільтри. Однак, чим різноманітніше товари ви продаєте, тим більше фільтрів вам потрібно для більш зручної навігації по сайту.

Фільтри категорій

Фільтри категорій використовуються для сортування товарів по атрибутам, які властиви конкретноій категорії. Уявімо, що ви - власник інтернет-магазину дитячих товарів з широким асортиментом. Ви можете відфільтрувати товари за кольором, розміром або з гендеру в категорії «Боді і піжами», але ці ж фільтри будуть виглядати недоречно для категорії «Дитяче харчування». Замість цього, ви можете відфільтрувати харчування за інгредієнтами.

Кожній категорії товарів повинен відповідати набір певних фільтрів. Як мінімум, специфікація товару, включена в його опис, повинна бути доступна і у вигляді фільтрів.

42% великих інтернет-магазинів не використовують фільтри категорій товарів. Якщо ваші основні конкуренти входять в цей список, то у вас є відмінний шанс обійти їх.

Повернемося до інтернет-магазинів дитячих товарів. Наприклад, в «Антошка» можна відфільтрувати коляски не тільки по сезонності, а й за додатковими характеристиками товару.

filtri_kategoriy_3

Важливо дати користувачам можливість застосовувати кілька фільтрів одночасно, щоб результати пошуку були максимально релевантними. В іншому випадку вони будуть змушені витрачати величезну кількість часу на перегортання сторінок або взагалі покинуть сайт. Зверніть увагу, що занадто довгий список фільтрів також може розсіяти увагу клієнта.

Результати сортування повинні завантажуватися досить швидко. Навіть якщо у вас впроваджена відмінна система фільтрації, це не буде мати ніякого значення, якщо користувач буде змушений довго чекати результатів. Обов'язково тестуйте і відстежуйте час вивантаження на різних пристроях.

Тематичні фільтри

Не обмежуйтеся базовими фільтрами. Створюйте нестандартні тематичні, які можуть виявитися навіть більш корисними для ваших користувачів. Згідно зі статистикою, 20% лідируючих інтернет-магазинів ігнорують ці фільтри.

Як їх створити? Перший спосіб - це проаналізувати пошукові запити для ваших товарів. Уявімо, що ви продаєте мікрофони. Крім фільтрів по типу самого пристрою ( «ручні», «нагрудні» і «USB») або типу капсуля ( «динамік», «трубка») ви можете додавати сортування і за способом використання. Наприклад, «мікрофони для конференцій», «мікрофони для співу», «мікрофони для відеокамер», «мікрофони для iPhone» і т.д. Товари можуть дублюватися в декількох категоріях, так навіть краще. Подібне сортування полегшить пошук потрібного товару для технічно не підкованих користувачів. Як результат, ви полегшите і прискорите процес прийняття рішення для таких клієнтів.

Рітейлер одягу Farfetch використовує інший підхід до тематичних фільтрів. Вони використовують спеціальні фільтри, щоб підвищити цінність товарів і просувати сторітеллінг бренду на кожній сторінці категорії.

Наприклад, вони створили такі фільтри, як «Усвідомлений вибір», «Студія кастомізації», «Базовий гардероб».

tematicheskie_filtri_4

Booking.com також намагається поліпшити процес пошуку для своїх користувачів за допомогою тематичної системи фільтрації. Разом зі звичними фільтрами, які допомагають вибрати тип квартири і кількість кімнат, користувачі можуть звузити результати пошуку за допомогою фільтрів по рейтингу користувачів або пам'яток, які знаходяться поруч.

tematicheskie_filtri_5

Дизайн меню фільтрів

Існує два підходи. Можна вибрати або традиційний дизайн меню в боковій панелі, або горизонтальний, який став справжнім трендом останніх років. Більш того, ви можете комбінувати обидва ці підходи, щоб ваші користувачі могли максимально швидко і просто впорядкувати товари і замовити необхідні.

Цікавий горизонтальний дизайн фільтрації покращує призначений для користувача досвід.

24% інтернет-магазинів відмовилися від традиційної бокової панелі фільтрів на користь комбінованого горизонтального меню, оскільки користувачі часто не помічають її.

У горизонтального меню фільтрів є один істотний недолік. Місце для розширення категорій пошуку обмежена шириною екрану. Це може бути досить складним завданням з точки зору UX\UI-дизайну, але результати того варті.

Інтернет-магазин Intertop вирішив цю дизайнерську задачу за допомогою блоків, в обхід меню, що випадає.

dizayn_menu_filtrov_6

Відображення фільтрів, якізастосовані

Добре, якщо виходить відобразити перелік фільтрів, які користувач уже застосував. Так йому буде набагато простіше зорієнтуватися і скасувати якийсь із них при необхідності.

Застосовані фільтри можуть виконувати функцію мерчандайзингу.

Деякі сайти використовують попередньо заповнені фільтри. Коли ви відвідуєте сторінку категорії в перший раз, ви бачите декілька параметрів, обраних заздалегідь. За допомогою попередньо заповнених атрибутів вони вирішують питання мерчандайзингу товарів і пріорітезіуют товари, які потрібно продати.

Висновок

Ретельно продумана система SEO-фільтрів і фільтрів категорій - це аналог штату кваліфікованих продавців. Завдяки створенню зручної навігації, користувач зможе швидко знайти потрібний йому товар, що, в свою чергу, забезпечить стабільний рівень продажів і більш ефективне просування сайту.

Фільтрація - це не тільки зручна система пошуку для користувачів. Вона також дозволяє продемонструвати різноманітність асортименту, розширити семантичне ядро ​​і налаштувати контекстну рекламу під релевантні запити.

В закладки

Звертайтеся до нашої команди фахівців Promodo. Ми допоможемо покращити досвід ваших користувачів на сайті.

Захочете отримати юзабіліті-аудит і персональні рекомендації для свого інтернет-магазину — напишіть нам.

Обговоримо ваш проєкт?
Надіслати заявку
Ваше повідомлення відправлено
Наш менеджер зв‘яжеться з вами найближчим часом.
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз
ДОЛУЧАЙСЯ ДО
КОМАНДИ PROMODO ❤️
Надіслати заявку
Ваше повідомлення відправлено
Наш менеджер зв‘яжеться з вами найближчим часом.
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз