НАПИСАТИ НАМ

Як оновлення контенту допомогло Raccoon Gang повернути лідерство в ніші Elearning Development у США

КЛІЄНТ
НІША
ПОСЛУГИ
ІНСТРУМЕНТИ
Text Link

КЛІЄНТ

Raccoon Gang 一 українська компанія, яка спеціалізується на онлайн-освіті та є провідним постачальником послуг Open edX. Компанія пропонує послуги розробки онлайн-курсів, хостингу Open edX, інтеграції аналітики, комплексного оформлення тощо.

ЗАДАЧА

  • Збільшити органічний трафік у цільовому регіоні (США).
  • Вивести сайт на топові позиції в пошуку за релевантними запитами в локальній видачі.
  • Збільшити кількість транзакцій.

Вхідні дані

Цільова аудиторія Raccoon Gang 一 компанії, які мають власні освітні курси, або ті, хто потребує організації та систематизації навчання своїх студентів або працівників.

До початку робіт Raccoon Gang вже були лідерами за органічним трафіком серед розробників на Open edX. 

За нами була задача допомогти клієнту стати лідером серед таких великих сайтів, як агрегатор elearningindustry.com 一 лідер ніші за інформаційними запитами.

Рішення

Враховуючи особливість ринку та головну бізнес-задачу 一 збільшити кількість транзакцій, ми почали з аналізу ніші та можливих конкурентів клієнта, щоб зрозуміти поточну ситуацію та місце сайту в пошуковій мережі.

Паралельно виправляли технічні недоліки ресурсу та оптимізували його для покращення позицій в ТОП.

Оновлення семантичного ядра

Трафік у ніші щільно розподілений між гравцями ринку, тож вони постійно оптимізують свої ресурси.

Під час дослідження ніші ми виявили, що не всі комерційні запити приносять продажі, а деякі з них — низькомаржинальні, а тому просувати їх просто невигідно. Це допомогло нам сконцентруватися та продовжити працювати лише з комерційними запитами, які приносять клієнту дохід.

Для оновлення семантичного ядра ми використали не лише результати дослідження конкурентів та їх семантики, а й враховували пошуковий попит і бізнес-задачу клієнта щодо збільшення транзакцій.

Оптимізація сайту

Оптимізований ресурс 一 це не лише можливість потрапити в ТОП пошукової видачі, але й успішний досвід користувача, а отже — лояльність відвідувачів і повторні візити на сайт.

Виправлення HTML-розмітки на комерційних сторінках

Правильна розмітка сайту допомагає Google краще розуміти важливість того чи іншого блоку. Наприклад, виправлення лише одного блоку може втричі покращити позиції та трафік.

ПРИКЛАД ПРАВИЛЬНОЇ HTML-РОЗМІТКИ

Видалення з індексації битих посилань та дублів сторінок

Вчасне видалення битих посилань та дублів сторінок допомагає пошуковій системі визначати, що ресурс не використовує сумнівні методи просування, а всі наявні сторінки не вводять в оману користувачів.

Биті посилання 一 це лінки, які ведуть на неіснуючі сторінки на ресурсі.

Особливо важливими ці роботи стали після апдейту Google у березні 2023, після якого пошукова система стала критично ставитись до некорисного чи старого контенту.

Виправлення внутрішньої канібалізації між статтями блогу

В процесі пошукової оптимізації важливо відстежувати, щоб контент та інтент на різних URL не повторювався. Іншими словами 一 уникати канібалізації сторінок.

Канібалізація сторінок 一 це конкуренція у видачі декількох сторінок одного сайту, які подібні за змістом та інтентом, що значно погіршує ранжування сайту та знижує до нього довіру пошукової системи.

Приклад канібалізації сторінок на сайті
 
Приклад канібалізації сторінок на сайті
 
Приклад канібалізації сторінок на сайті
 

Оновлення текстового контенту

Для якісного SEO у ніші Elearning Development доцільно використовувати контент, оптимізований під комерційні та інформаційні запити.

Це обумовлено специфікою ринку, де процес прийняття рішень може бути тривалим. Контент на сайті має закривати запити користувачів різного рівня експертності: від запиту «що таке API» (Application programming interface) до пошуку кейсів у ніші розробки.

Однак не завжди контент типу bottom of the funnel, який може здатись панацеєю, буде приносити більше трафіку та/чи конверсій, ніж стаття про Learning Management System.

Bottom of the funnel 一 заключний етап воронки. Фінальна стадія, яка передбачає, що користувач майже визначився з рішенням про покупку і для мотивації завершити покупку отримує додаткову знижку або подарунок.

Що врахували при оновленні контенту

Важливо відстежувати актуальність опублікованих матеріалів та їх своєчасне оновлення, особливо, якщо у свій час він приносив трафік.

  • Крім внутрішньої, залучили й зовнішню оптимізацію. Такі роботи показують Google, що контент ресурсу актуальний, на нього посилаються чи діляться ним.
  • Інтент, що відповідав одному запиту користувача, розкривали в рамках однієї статті.Попри те, що Google скасував How-to і FAQ, сайтам важливо зберігати правильну розмітку та показувати пошуковій системі зміст текстових блоків.
  • Порадили додавати більше інформації у форматі статистики (що важливо насамперед в ніші клієнта), а також посилання на надійні джерела чи дослідження.

Видалення неякісних зовнішніх посилань

Низькоякісні зовнішні посилання так само негативно впливає на ранжування, як і внутрішні технічні помилки сайту. Для виправлення та видалення таких лінків ми використали Google Disavow Tool.

Google Disavow Tool 一 інструмент, завдяки якому можна відхилити зовнішні неякісні посилання на ресурс.

Щоб процес вилучення неякісних посилань був коректним та не нашкодив ресурсу, дотримались трьох правил:

  1. Використали перевірені інструменти для оцінки трафіку сайту (Ahrefs).
  2. Залишили ресурси з доменами .edu й .gov доти, доки їх не викуплять (наприклад, сайт казино, тематика якого була відновлена на ресурсі).
  3. Залишили молоді сайти, які не мали великого чи середнього трафіку, але ранжувались по великій кількості ключових слів.

Результат

Приклад Raccoon Gang підтверджує, що навіть у конкурентній ніші Elearning Development в США завдяки правильній стратегії оптимізації ресурсу можна збільшити кількість органічних користувачів. 

Реалізовані в цьому кейсі роботи допомогли суттєво підвищити позиції сайту в результатах пошуку і стабільно займати топові місця за пріоритетними запитами в локальній видачі.

Обговоримо ваш проєкт?
Надіслати заявку
Ваше повідомлення відправлено
Наш менеджер зв‘яжеться з вами найближчим часом.
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз
ДОЛУЧАЙСЯ ДО
КОМАНДИ PROMODO ❤️
Надіслати заявку
Ваше повідомлення відправлено
Наш менеджер зв‘яжеться з вами найближчим часом.
Назад
Упс! Щось пішло не так. Спробуйте ще раз